ŞANLIURFA- HALFETİ - GÖBEKLİTEPE TURU

150 ₺

ŞANLIURFA- HALFETİ - GÖBEKLİTEPE TURU


150 ₺

1 kişi Tur Ücreti

  • Tur Tipi : Yurt İçi Turlar
  • Tur Süresi : 26 HAZİRAN
  • Tur Hareket Yeri : Elazığ Kültür Park Önü
  • Ulaşım ve Açıklama : ŞANLIURFA- HALFETİ - GÖBEKLİTEPE TURU

GÖBEKLİTEPE-HARRAN-ŞANLIURFA TURU

Sabah 05:30 Elazığ Kültür Parktan, siz değerli misafirlerimizi alarak turumuza başlıyoruz. Yaklaşık 2 saatlik yolculuktan sonra ilk durağımız Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük hidroelektrik santrali olan Atatürk Barajı. Seyir terasında verdiğimiz molada çay-kahve yudumlayıp manzaraya karşı fotoğraflarımızı çektikten sonra 12 bin yıl öncesine tarihlenen, insanlık tarihi hakkında bildiklerimizi gözden geçirmemizi sağlayacak, dünyanın bilinen en eski kült yapıları topluluğu ve UNESCO Dünya Mirası Listesi’nin yeni göz bebeği Göbeklitepe’yi keşfe gidiyoruz. Göbeklitepe tarihte bilinen en eski ve en büyük ibadet merkezi olarak biliniyor. Verilen serbest zamanın ardından tekrar toplanıyor ve öğle yemeği(ekstra) için Şanlıurfa’ya geçiyoruz. Öğle yemeğinin ardından dünyanın bilinen en eski üniversitesinin kurulduğu tarihin en eski yerleşim yerlerinden olan Harran’a geçiyoruz. Harran’da üniversitenin kalıntılarını ve konik kubbeli Harran evlerini geziyoruz. Harran gezimizi tamamladıktan sonra tekrar Şanlıurfa’ya dönüyor ve sırasıyla Hz. Eyyub(a.s) sabır makamını, Balıklıgöl’ü ve Urfa kalesini görüp serbest zaman veriyoruz. Akşam dileyen misafirlerimizle Şanlıurfa denilince ilk akla gelen Sıra gecesi(ekstra 80 TL) programına katılıyoruz. Programın bitişiyle turumuzu tamamlıyor ve dönüş için hareket ediyoruz. Sizleri aldığımız noktalara tekrar bırakıyor ve bir sonraki Fugotur organizasyonunda buluşmak üzere ayrılıyoruz.

 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

-KAHVALTI

-LÜKS ARAÇLARLA ULAŞIM

-ARAÇ İÇİ İKRAMLAR

-SINIRSIZ EĞLENCE

ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR

-ÖĞLE YEMEĞİ

-SIRA GECESİ

-TÜM YEMEKLERDE ALINACAK OLAN İÇECEKLER

-TÜM ÖZEL HARCAMALAR

TUR DETAYLARI

-Araçlarımızda oturma düzeni kayıt sırasına göre belirlenmektedir.

-Rehberimiz yol veya hava şartlarına göre tur programında değişiklik yapma hakkına sahiptir.

- 0-3 yaş arası çocuklardan ücret talep edilmez ve araç içinde koltuk verilmez.

-Katılımcı sayısına göre 46-27-16 kişilik araçlar kullanılabilir.

-Kayıt sırasında ücretin en az %35’i alınır.

-Tur başlangıç tarihinden 15-7 gün öncesine kadar yapılan iptallerde tur ücretinin %35’i cayma bedeli olarak kesilir. Geri kalan ücret iade edilir.

-7 gün ve daha az süre öncesinden yapılan iptallerde tur bedelinin tamamı iptal bedeli olarak alınır. Hiçbir şekilde devir veya ücret iadesi yapılmaz.

Standart Hizmetler

  • 1 Kişi Tur Ücreti
  • İnternet Hizmeti
  • Yemek Hizmeti