KARADENİZ - BATUM TURU 2 GECE 3 GÜN

KARADENİZ - BATUM TURU 2 GECE 3 GÜN


1 kişi Tur Ücreti

  • Tur Tipi : Yurt İçi Tur
  • Tur Süresi :
  • Tur Hareket Yeri :
  • Ulaşım ve Açıklama : KARADENİZ - BATUM TURU 2 GECE 3 GÜN

1. GÜN

Siz değerli misafirlerimizle Karadeniz’in tüm güzelliklerini keşfetmek için daha önceden belirtilen toplanma noktalarından alıp yolculuğa başlıyoruz.

2. GÜN

TRABZON-UZUNGÖL-ÇAY FABRİKASI-BIÇAK ATÖLYESİ-RİZE BEZİ ATÖLYESİ

Gece yolculuğumuzun ardından günün ilk saatlerinde Trabzon’a varıyoruz. Kahvaltı sonrasında ilk durağımız  Karadeniz’in simgesi haline gelen Uzungöl’e geçiyoruz. Dileyen misafirlerimiz  Lustra-Karastel Yaylası turuna(ekstra 40 TL) katılabilir. Uzungöl’de vereceğimiz serbest zamanın ardından el işçiliklerinin bölgedeki en meşhur ilçesi olan Sürmene’ye ulaşıyoruz. Sürmene’de Karadeniz yaylaları ve ormanlarında üretilen kestane/çiçek balı, yöresel mıhlamalık peynir, tereyağı, mısır unu gibi ürünleri de alabileceğimiz serbest zamanımızın ardından binlerce yıllık el sanatı kültürünün evrensel boyuta ulaştığı Sürmene bıçaklarının hangi aşamalardan geçtiğini öğrenmek ve Sürmene bıçağı alma imkânı bulacağımız bir satış noktasına uğruyoruz. Alışveriş molamızın ardından Karadeniz denildiğinde akla ilk gelen ürün olan ve istatistiksel olarak ülkemizde en çok tüketilen ürünlerin başında gelen çay bitkisini görmek ve sofralarımıza ulaşana kadar hangi aşamalardan geçtiğini öğrenebileceğimiz çay fabrikası ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. İkram edilen çaylar eşliğinde yapılacak sunumda çay hakkında bilmediğimiz birçok şeyi yerinde öğrenme fırsatı bularak ulusal marketlerde bulunması çok zor olan Mayıs Çayını alabilme imkânımız oluyor. Çay fabrikası gezimiz sonrasında çay toplama makasını alıp çay bahçesinin içine girerek hem çay topluyoruz hem de hatıra fotoğraflarımızı çekiniyoruz. Sürmene-Araklı-Of-İyidere-Rize-Çayeli –Pazar istikametinden konaklamak için otelimize geçiyoruz.

3. GÜN

AYDER YAYLASI-GELİNTÜLÜ ŞELALESİ-FIRTINA VADİSİ-ZİLKALE-PALOVİT ŞELALESİ-BATUM

Otelimizde alınan sabah kahvaltısının ardından ekstra organizasyonlarımız için Çamlıhemşin’e iniyoruz.

(1.Seçenek) ZİLKALE VE PALOVİT ŞELALESİ GEZİSİ (ESKTRA 45 TL): Çamlıhemşin’de bizleri bekleyen minibüslerimize binip Çat Vadisi boyunca devam ediyor ve Şenyuva (ÇİNÇİVA) Taş Köprüde fotoğraf molası veriyoruz. Çinçiva Köyünün harika manzarasında fotoğraflarımızı çekerken rehberlerimiz Karadeniz Dağ mimarisi ile ilgili bilgileriyle yaşam şartlarını daha iyi hissedebilmenizi sağlayacaktır. Fotoğraf molamızın ardından Zil Kale’ye ulaşıyoruz. Ticaret güvenliği açısından çok önemli bir konumda bulunan deniz seviyesinden 750, çat deresinden ise 100 mt yukarıya kurulmuş bu Kartal Yuvası’nı andıran kaleyi gezip Kaçkarların eşsiz güzelliği ve bol oksijeni içerisinde büyülü bir dünyayı yaşamak için Palovit Şelalesine geçeceğiz. Bu unutulmaz anların ardından programımızı tamamlayarak otobüslerimize geri dönüyoruz.

(2.Seçenek) FIRTINA DERESİNDE RAFTİNG( EKSTRA 75 TL ): Rafting aktivitemiz öncelikle rafting eğitmenleri tarafından verilen kürek tutuşu, komut bilgileri ve güvenlik konusundaki eğitimle başlar. 4 – 7km’lik (Suyun durumuna göre) parkurumuz boyunca Fırtına Deresi’nin coşkun dalgalarında benzersiz rafting heyecanını yaşayacaksınız. Parkurumuz Fırtına Deresi’nde dolu dolu geçecek ve unutamayacağınız bir etkinlik olarak hafızalarınızdaki yerini alacaktır.

Ekstra gezilerimiz sonrasında öğle yemeği için Karadeniz’in muhteşem kırmızı pullu alabalığının tadına bakmak için Fırtına Vadisi’ne geliyoruz. Öğle yemeğinin ardından Karadeniz denilince akıllara ilk gelen yerlerden biri olan Ayder Yaylası’na gidiyoruz. İlk durak noktamız Gelintülü şelalesinde fotoğraflarımızı çektikten sonra serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından konaklamak için otelimize geçiyoruz.

4. GÜN

TELEFERİK TURU-POSEDİON HEYKELİ- PİAZZA MEYDANI-ORTA CAMİİ

Sabah kahvaltısının ardından Sarp Sınır Kapısı’ndan Batum’a geçiş yapıyoruz. Batum sahilinden başlayarak adım adım Batum merkezini gezmeye başlıyoruz. Batum şehir merkezine doğru devam ederken Bayburt’tan doğup Batum sınırlarına kadar kendine keskin çizgiler oluşturan Çoruh Nehri’ni ve üzerindeki eski Gonio Köprüsü’nü göreceğiz. Ardından; Tarihi Orta Camii, Poseidon Heykeli, Tiyatro Binasını, Medea Heykelini, Batum Limanını ve yeni oluşturulan yüzüyle Avrupa Meydanını göreceğiz. Daha sonra Batum’u tepeden görebilmek için dileyen misafirlerimizle teleferik turu(ekstra) yapıp hava durumun müsait olması halinde tekne turuyla(ekstra) Batum turumuzu noktalıyoruz ve Sarp sınır kapısından çıkarak programımızı bitiriyoruz.

NOT: Türkiye ile Gürcistan Devletleri arasında yapılan anlaşma gereği TC vatandaşları Batum’a 1 Eylül 2019'dan itibaren üzerinde TC kimlik numarası bulunan yeni kimlik kartları veya pasaport ile geçiş yapabilmektedir. Bunun dışındaki kimlik kartları ile (ehliyet vs.) geçiş yapılamamaktadır. Dönemsel olarak yaşanan olağanüstü durumlarda farklı belgeler de talep edilebilmektedir. Bu nedenle misafirlerimizin çıkış için gerekli evrakların neler olduğunu tura katılmadan önce öğrenmeleri ve hazırlıklı olmaları önerilir. Gereken evrakların neler olduğunu öğrenmek ve yanlarında bulundurmak katılımcıların sorumluluğundadır. Bu nedenle çıkışa izin verilmemesi durumunda şirketimizin herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Anne -babası veya herhangi biri yanında olmadığı takdirde 18 yaş altı misafirlerimizin BATUM’a geçişleri için ebeveynlerinden NOTER’den onaylı MUVAFFAKATNAME almaları gerekmektedir. Yaşı kaç olursa olsun tüm kimliklerde fotoğraf olması zorunludur. Aksi halde geçiş sağlanamayabilir. Olağanüstü hal uygulamalarının devam etmesi halinde tüm kamu çalışanları çalıştıkları kurumlardaki idari yönetimden, yurt dışına çıkış engeli olmadığına dair ”ıslak imzalı-mühürlü ” izin yazısı ile yurt dışına çıkış yapabilmektedirler. Bunun yanı sıra aile bireylerinden sigortası, 657’e tabi olan yakını üzerinden devam eden, eş, çocuk, anne, baba da bu izne tabii olduğundan aynı izin yazısının bu kişilerin de yanında bulunması gerekmektedir. Aksi halde yurt dışına çıkış gerçekleştirilemez. Yukarıda belirtilen izinler katılımcıların sorumluluğundadır. Evrak eksikliği, eskimiş\yıpranmış nüfus cüzdanları, nüfus cüzdanlarındaki fotoğraf ile kişinin benzeşmemesi ya da görevliler tarafından herhangi bir nedenle çıkışlarına izin verilmemesinden kaynaklanan mağduriyetlerden şirketimiz sorumlu değildir.
‘’Sarp Sınır Kapısında yaşanabilecek aşırı yoğunluk, sistem arızası yahut olağanüstü halden kaynaklı sair nedenlerle geçiş için 3 saati aşan bekleme süreleri söz konusu olduğunda, Tur Operatörü Batum’a gidişten vazgeçerek Batum yerine alternatif tur  gerçekleştirir. Bu durumda inisiyatif tamamen tur operatöründe olup, katılımcılar bu durumu kabul ederek tura katılmışlardır. ‘’

 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 

-LÜKS ARAÇLARLA ULAŞIM

-2 GECE KONAKLAMA

-ARAÇ İÇİ İKRAMLAR

-3 SABAH KAHVALTISI

-2 AKŞAM YEMEĞİ

-SEYAHAT SAĞLIK SİGORTASI

 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 

-EKSTRA OLARAK BELİRTİLEN TÜM AKTİVİTELER

-TÜM ÖĞLE YEMEKLERİ

-TÜM YEMEKLERDE ALINACAK  İÇECEKLER

-MÜZE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ

Önemli: Turumuz 3 gece 4 gündür. Otel konaklaması 2 gece 3 gündür. Rezervasyon esnasında kesinlikle Koltuk Numarası sözü ve garantisi verilemez. Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir. Turumuzda rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri paket programdır. Ayrı düşünülemez. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur iptal olur. Böyle bir durumda misafirlerimize  3(üç) gün öncesinden bizzat haber verilmektedir. 0–6 yaş çocuk indirimi iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır.

 

TUR DETAYLARI

-Araçlarımızda oturma düzeni kayıt sırasına göre yapılmaktadır.

-Rehberimiz yol veya hava şartlarına göre tur programında değişiklik yapma hakkına sahiptir.

– 0-3 yaş arası çocuklardan ücret talep edilmez ve araç içinde koltuk verilmez.

-Katılımcı sayısına göre 46-27-16 kişilik araçlar kullanılabilir.

-Kayıt sırasında ücretin en az %35’i alınır.

-Tur başlangıç tarihinden 30-15 gün öncesine kadar yapılan iptallerde tur ücretinin %50’si cayma bedeli olarak kesilir. Geri kalan ücret iade edilir.

-15 gün ve daha az süre öncesinden yapılan iptallerde tur bedelinin tamamı iptal bedeli olarak alınır. Hiçbir şekilde devir veya ücret iadesi yapılmaz.

-Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında 1 çocuk için geçerlidir.

 

Standart Hizmetler

  • 1 Kişi Tur Ücreti
  • İnternet Hizmeti
  • Yemek Hizmeti