MARDİN - MİDYAT TURU

190 ₺

MARDİN - MİDYAT TURU


190 ₺

1 kişi Tur Ücreti

  • Tur Tipi : Yurt İçi Tur
  • Tur Süresi : 2 AĞUSTOS
  • Tur Hareket Yeri : Elazığ Kültür Park Önü
  • Ulaşım ve Açıklama : MARDİN - MİDYAT TURU

Sabah  05:30 Elazığ Kültür Park önünde siz değerli konuklarımızla buluşup hareket ediyoruz. Sabah kahvaltısı için Mardin’e geçiyoruz. Kahvaltıdan sonra adeta bir açık hava müzesi olan Mardin şehir merkezine geçiyoruz. Panoramik şehir turunun ardından 5. Yüzyılda yapılan Süryani manastırı Deyrul Zafaran’ı geziyoruz. Rehberimizin anlatımlarından sonra Artuklular döneminde yapımına başlanan eğitim verdiği dönemlerde bölgenin en önemli eğitim merkezlerinden olan Kasımiye Medresesi’ni geziyoruz ve Mardin turumuzu burada noktalıyoruz. Ardından bölgenin en önemli merkezlerinden olan Midyat ilçesine geçiyoruz. Öğle yemeği için Midyat’ta mola veriyor ve bölgenin muhteşem yöresel lezzetlerinin tadına varıyoruz. Dizi filmlere de ev sahipliği yapan konukevi ziyaretimizi gerçekleştiriyor ve tarihi Gelüşke hanını ziyaret ediyoruz. Burada Süryani ustaların günümüze kadar uzanan ustalık eserlerinden telkari adı verilen gümüş alışverişi yapıyoruz. Midyat çarşısındaki serbest zamanımızın ardından Batman’a bağlı olan iki yakasını Dicle Nehrinin ayırdığı tarihi Hasankeyf’e doğru yola çıkıyoruz. İlçenin tarihi 10.000 yıl öncesine kadar uzanmaktadır. 1981’de doğal koruma alanı ilan edilmiştir. Rehberimizin anlatımlarıyla adeta 10.000 yıl öncesine kadar gidiyor aynı zamanda Hasankeyf Kalesi, Eski köprü, El Rızk Camii ve hala eski doğallığını koruyan mağara evleri gezme fırsatı buluyoruz. Mardin-Midyat turumuzu noktalayıp dönüş için hareket ediyoruz.

 

 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

-KAHVALTI

-LÜKS ARAÇLARLA ULAŞIM

-REHBERLİK

-SINIRSIZ EĞLENCE

ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR

-ÖĞLE YEMEĞİ

-TÜM YEMEKLERDE ALINACAK OLAN İÇECEKLER

-TÜM ÖZEL HARCAMALAR

-MANASTIR GİRİŞ ÜCRETİ

TUR DETAYLARI

-Araçlarımızda oturma düzeni kayıt sırasına göre belirlenmektedir.

-Rehberimiz yol veya hava şartlarına göre tur programında değişiklik yapma hakkına sahiptir.

- 0-3 yaş arası çocuklardan ücret talep edilmez ve araç içinde koltuk verilmez.

-Katılımcı sayısına göre 46-35-27-19-16 kişilik araçlar kullanılabilir.

-Kayıt sırasında ücretin en az %35’i alınır.

-Tur başlangıç tarihinden 15-7 gün öncesine kadar yapılan iptallerde tur ücretinin %35’i cayma bedeli olarak kesilir. Geri kalan ücret iade edilir.

-7 gün ve daha az süre öncesinden yapılan iptallerde tur bedelinin tamamı iptal bedeli olarak alınır. Hiçbir şekilde devir veya ücret iadesi yapılmaz.

Standart Hizmetler

  • 1 Kişi Tur Ücreti
  • İnternet Hizmeti
  • Yemek Hizmeti